Erkek ve Bayanlar yeryüzünün en gelişmiş canlılarıdır. Bayanlar Erkeklere göre daha estetik ve şık olmak zorundadır. Bu sebeple bayanlar modayı yakın takip ederler. Bu durumda akıllara şu soru işaretini getirir Moda Sadece Kadınlar İçin Mi? Aslında Moda bakımlı herkes içindir. Erkeklerde kadınlar kadar şık ve estetik olmalıdırlar. İnsanların gözleri şık ve modern giyinmiş erkek ya da kadınları arar.
Kadınlar için elbise, ayakkabı, çanta ve diğer aksesuarların uyumu oldukça önemlidir. Bu nedenle günümüzde birçok kadın moda dergi ve internet sitelerini takip etmektedirler. Ancak Erkeklerin genelinde ise Bu gün ne giysem kaygısı yoktur. Bu sebeple Modayı takip etmeye gerek duymazlar. Ancak alışveriş giyim konusunda yaşanan tezatlıkta kişilere Moda Sadece Kadınlar için mi cevabını verirler.
MODA BAKIMLI OLAN HERKES İÇİNDİR

Moda insan giyim ve yaşamında yeni tarz oluşturmaya destek olur. Güncel ve beğenilen ürünleri takip etmeye yarar. Kim ne giymiş, hangi pantolonun altına hangi renk ve model ayakkabı giyilir bunu görmeye yardımcı olur. Genç erkek ve bayanlara giyim konusunda yol gösterir.
Bakımlı Şık ve Modern Bayan ve Erkek olmak için modayı takip etmekte fayda vardır. Özellikler erkeklerin Moda sadece kadınlar için mi? Duygu ve düşüncesini belleklerinden atmaları gerekir. Daha sonra Moda nedir onu bilmesi gerekir. keler de, bayanlar da -ki günümüzde bayanların vazgeçilmezlerindendir- moda ile ilgilenir. Her ne kadar bayanlara göre erkeler daha az ilgileniyor gibi görünse de aslında erkeklerde moda ile ilgilidir. Ama günümüzde moda deyince aklımıza ilk gelen bayan olur. Çünkü etrafımızdaki tüm giysi mağazaları nerdeyse sadece bayanlara çalışıyor gibidir. Ancak Bayan mağazaları kadar erkek mağazaları da oldukça fazladır. Moda insanların, içinde bulunan belirli bir zamanda, daha çok giyim ile ilgili tercihlerine referans eden popülaritesi yükselen genel giyim tarzına verilen isimdir.