Donanım destekli hızlandırmayı aktifleştirerek Chrome'un daha da hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.
İnternet tarayıcıları her geçen gün daha da gelişiyor ve geliştiriciler arasındaki rekabet kızışıyor. Bilgisayarlarımızda belki de en çok kullandığımız yazılım olduğunu düşünürsek bu gelişimin daha da ileriye gideceği açık. Örneğin son dönemde tarayıcılarda donanım desteği sıkça kendinden söz ettiriyor. Donanımdan (Ekran ve Ses Kartı ) faydalanmaları sayesinde internet tarayıcıları özellikle grafik uygulamaları (oyunlar, animasyonlar vb.) çok daha iyi çalıştırabilecekler. Ancak henüz hiçbir internet tarayıcısı bu özelliği direkt desteklemiyor.
Yakında çıkacak olan Internet Explorer 9 ve Firefox 4'te donanım hızlandırma bulunuyor; bu tarayıcıların beta sürümlerini deneyebilirsiniz. Beta kullanmak istemiyorsanız şu an Chrome'un özel ayarlarını kullanarak donanım hızlandırmayı aktifleştirmek mümkün. Kolayca yapabileceğiniz bu işlem ve ek olarak göstereceğimiz ön görüntülemeyi açarak internete gezinme hızınızı artırabilirsiniz.

İlk olarak Chrome'un adres çubuğuna about:flags yazın. Açılan pencerede aşağıaya doğru gidip "GPU ile Hızlandırılmış Birleştirme" ve "GPU ile Hızlandırılmış 2D Tuval" özelliklerini etkinleştirin.


Ardından biraz aşağıdaki "Web Sayfasını Ön Görüntüleme." seçeneğini aktifleştirin.


Son olarak sayfanın an altındaki "Şimdi yeniden başlat" butonuna tıklayın.