Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #11
  -GuLé- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Title
  ***4326;***9829;***4326;AsKuM_RuKéN***4326;***9829;***4326;
  Üyelik tarihi
  01.Şubat.2009
  Mesajlar
  235
  Konular
  313
  Aldığı Beğeni
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  DÜZEN MENÜSÜ
  Geri Al Yazılan (Ctrl+Z):
  En son yapılan işlemi geri alır. son yaptığınız 100 eylemi. belirli bir aşamadan başlayarak geri alabilir ve geri aldığınız adımları dilediğiniz yerden itibaren yineleyebilirsiniz. Son yaptığınız eylemi geri almak için Düzen menüsü menüsünden Geri Al komutunu vermek yeterli olur. Fakat Dosya Menüsünden yapılan işlemlerin hiçbir geri alınamaz

  Son yaptığınız eylemleri belirli bir aşamadan başlayarak geri almak için: Araç çubuğundaki Geri Al düğmesini tıklayın Adımların geri alacağınız aşamayı tıklayarak belirtin.

  Yinele Yazılan (Ctrl+Y):
  En son yapılan işlemi bir kez daha yapar. Son yaptığımız eylemi yinelemek için; Düzen menüsü menüsünden Yinele komutunu verin


  Uyguladığınız eylemleri belirli bir aşamadan başlayarak yinelemek için: Araç çubuğundaki yenile düğmesini tıklayın. Adımların geri yineleneceği aşamayı tıklayarak belirtin.

  Kes (Ctrl+X):
  Seçili Kelime veya kelime gruplarını Arka alanda panoya Kopyalar. Seçili öğeleri siler

  Kopyala (Ctrl+C):
  Seçili Kelime veya kelime gruplarını Arka alanda panoya Kopyalar. (Seçili öğeleri silmez)

  Yapıştır (Ctrl-V):
  Panoda kayıtlı bulunan öğeleri imlecin olduğu satıra yapıştırır. Kopyala-kes komutları ile panoya aktarılan öğeler Başka bir kes-kopyala işlemi yapılıncaya kadar veya makine kapatılıncaya kadar kalıcılığını korur. panoda hangi öğelerin olduğunu bilmek için Başlat- programlar-donatılar-sistem araçları-pano görüntüleyici komutu ile bakabilirsiniz

  Özel Yapıştır:
  Seçilen alanı resim biçimlendirilmemiş metin biçimlendirilmiş metin (RTF) MS Word nesnesi olarak yapıştırır.

  prü Olarak Yapıştır:
  Belge içi bir metinde başka bir alana ulaşmak için köprü yapmaya yarar.

  Temizle (Delete):
  İmlecin sağ tarafında silme işlemi yapar.

  Tümünü Seç (Ctrl+B):
  Metnin tümünü seçmek için kullanılır.

  Bul (Ctrl+F) :
  Metin içinde bulunması istenen sözcük ya da ifade yazılır. "Sonrakini Bul" komut düğmesine basılır. Yazdığınız sözcük ya da ifadeyi bulunca orada bekler. Eğer aradığınız sözcük ya da ifade değilse tekrar "Sonrakini Bul" komut düğmesine basınız.  Değiştir (Ctrl+H) :
  Metin içindeki bir sözcük ya da ifadeyi başka bir metinle değiştirmek istenildiğinde kullanılır. Örneğin Metin içinde geçen "Bilimkur" ifadesini "Bilimkur Eğitim merkezi" olarak değiştirmek istiyorsunuz. Aranan metin kutusuna "Bilimkur" Yeni Değer kutusuna " Bilimkur Eğitim merkezi " yazılır. "Sonrakini Bul" komut düğmesine basılır. İmleçten sonraki İlk Aranan sözcüğü bulduğunda ifade üzerinde bekler. Eğer değiştirmek istediğiniz ifade buysa "Değiştir" komut düğmesine basınız değilse "Sonrakini Bul" komut düğmesine basınız. Metindeki "Aranan" metin kutusunda bulunan sözcük veya ifadenin tümünü değiştirmek için "Tümünü Değiştir" metin kutusuna basılır."Tüm seçenekler" komut düğmesine basıldığında Bul ve Değiştir Penceresi yukarıdaki gibi genişler.

  Büyük/küçük harf duyarlı: kelime içinde geçen karakterleri öncelikle süzer Bilimkur sözcüğünü bulur bilimkur sözcüğünü bulmaz

  Yalnızca tam sözcükleri bul: Aranan sözcük ile aynı yapıda olanları bulur. ("Öğretmen" sözcüğünü bulur ama "Öğretmenim" gibi ekli kelimeleri bulmaz.)

  Git (Alt+Ctrl+G)
  İstenilen sayfa bölüm satır yer imi (Bkz yer imi) ... gitmek için kullanılır .Git (Düzen menüsü) Microsoft Word ekleme noktasını gitmek istediğiniz yere taşır. Bir sayfa numarasına açıklamaya altbilgiye yer imine veya başka bir yere gidebilirsiniz.

 2. #12
  -GuLé- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Title
  ***4326;***9829;***4326;AsKuM_RuKéN***4326;***9829;***4326;
  Üyelik tarihi
  01.Şubat.2009
  Mesajlar
  235
  Konular
  313
  Aldığı Beğeni
  0
  Verdiği Beğeni
  0
  GÖRÜNÜM MENÜSÜ:
  Ekran görüntüsü ile ilgili ayarları yapmak için kullanılır.

  Normal:
  Sayfanın kenar boşluklarını göstermez. Belge düz beyaz bir alan olarak görüntülenir. Normal konum Word 'un en performanslı çalıştığı konumdur. Ancak bu konumda sayfa başlığı/altlığı sütunlar gibi özellikler görüntülenmez.

  Bağlantılı Görünüm:
  Sayfanın içinde bulunan Başlıkları gösterir. İçindekiler tablosu oluştururken düzeyleri görmeyi sağlar. Belgemizdekileri belirli bir düzen ve hiyerarşi içinde listeleyebileceğiniz konumdur.

  Sayfa Düzeni:
  Sayfayı kenar boşluklarıyla birlikte gösterir. Kolay kullanışlılığı ve rahatlığı dolayısıyla çok tercih edilir. Belgeyi kağıda döktüğünüzde göreceğiniz gibi izleyebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. Bu konumda belgenin tün öğelerini görmek olasıdır.  Anahat:
  Sayfamızdaki paragraflar üzerinde çalışma yapmak için kullanılır. (Aşağı - yukarı taşıma) Uzun bir belgenin daha küçük alt belgelere ayrılması için kullanılır. bu konumda birbirine bağlı alt belgelerin isimlerini barındırır.

  Araç Çubukları:
  Word ve diğer Microsoft Ürünlerinde Araç Çubuklarının kullanımı yapılan işleri kolaylaştırmaktadır. Değişik düzeneklere sahip araç çubukları vardır. Fakat standart ve Biçimlendirme bizim için en kullanışlı olanlardır.

  Araç Çubuklarını kaldırmak ya da ekrana getirmek için Görünüm+Araç Çubukları üzerine tıklanır. Onay imi araç çubuklarının aktif halde olduğunu gösterir. Fakat Araç Çubuklarının hepsinin açık olması da ekranı küçültmektedir. Bu yüzden Araç Çubukları istenildiğinde ekrana getirilmesi gerekmektedir. (Bkz. Araç çubukları)

  Ekranda gözüken araç çubuklarının yanında Ö işareti bulunmaktadır. Hangi Araç Çubuğu getirilmek ya da kaldırılmak isteniyorsa üzerine tıklanır. Ekranda belirdikten sonra mavi kısmına tıklanarak istenilen bölgeye taşınır.

  İstenildiği takdirde Araç Çubuklarına ek komutlar (simgeler) eklenebilir ya da çıkarılabilir. Bunun için Görünüm-Araç Çubukları-Özelleştir seçilir. Çıkan pencereden "Komutlar" seçilir.

  İstenilen komutun üzerine gelinir. Fare ile üzerine tıklanır. Parmağımızı kaldırmadan istenilen araç çubuğu üzerine sürüklenilir. Araç Çubuğunun istediğimiz yerine gelince Fare üzerindeki parmak kaldırılır.

  İstenirse yeni bir Araç Çubuğu da yaratılabilir. Bunun için Görünüm-Araç Çubukları -Özelleştir- Yeni seçilir. Açılan pencereye yeni araç çubuğunun adı yazılır. Sonra Komutlar seçilir. İstenilen komutlar yeni Araç Çubuğu üzerine taşınır.

  Araç Çubuğundaki komutları yok etmek için Görünüm-Araç Çubukları seçilir. Kaldırılmak istenilen simge üzerine gidilip tıklanır ve açık olan pencere içine taşınır. Eklenen tüm simgeleri kaldırıp araç çubuğunu eski durumuna getirmek için "Sıfırla"komut düğmesine basılır. Eğer bir Araç Çubuğunu kaldırmak istiyorsanız ! (Lütfen kendi yarattığınız Araç Çubuklarını kaldırınız) Sil komut düğmesine basılır.


  Cetvel:
  Ekranın solunda ve üstünde bulunan cetvelin gözükmesini/gözükmemesini sağlar.Word’de yatay ve dikey olmak üzere iki cetvel bulunur.

  Yatay cetvel kullanarak paragraf girintileri kenar boşlukları sekme durakları ve sütün genişlikleri ayarlanabilir. Satır yüksekliğini ayarlamak da mümkündür. Word düşey cetveli sadece baskı önizleme veya sayfa düzeni konumda görüntüler.

  Belge Bağlantıları:
  Ekranın sol tarafında beliren pencere yardımıyla belgenin bağlantılarını gösterir ve sayfa içinde kolaylıkla geçiş yapılabilir.
  Üstbilgi ve Altbilgi:

  Yazılan sayfanın üstüne ve/veya altına metin sayfa numarası metinin basıldığı tarih ve saat resim eklemek için kullanılır. Bu kısma yazılan metin ya eklenen resimler tüm sayfalarda gözükür.

  Tam Ekran:
  Yazının tam ekran gözükmesini sağlar. Görünüm menüsünden Tam ekran komutunu uygularsak. Başlık çubuğu araç çubukları cetveller durum çubuğu ve kaydırma bantları görüntüden kalkar ve belgeyi tam bir ekranda izleyebilirsiniz. Belgeyi yeniden normal pencere içinde izlemek için imleci ekranın en üst kenarına getirip tıklayın. Görünüm Menüsü menüsünü bulana kadar fareyi sağa ya da sola doğru hareket ettirin. Görünüm Menüsü açıldığında Tam ekran komutunu yeniden verin.

  Yakınlaştır:
  Sayfanın ekranda görünme büyüklüğünü aramak için kullanılır.diğer Bir kullanımı da Standart araç çubuğu üzerindeki Yakınlaştır kutusunun sağındaki aşağı oku tıklayın. Büyütme/küçültme oranlarını gösteren bir liste açılır. istediğiniz görüntü oranı üzerine tıklayarak seçebiliriz.

Benzer Konular

 1. Kpss eğtim bilimleri ( program geliştirme )
  Konu Sahibi BeDirhAn Forum KPSS Sınavına Hazırlık
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 28.Ocak.2010, 08:45

Bu Konu için Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •