1-KREMİNİZİ İYİ SEÇİN

Hesaplı alışveriş her zaman iyidir ama söz konusu olan cilt bakımı olduğunda ucuz ürünlerden uzak durmak gerekir.


***8220;Ne yani pahalı kremler cilt için her zaman iyi mi?***8221; Dediğinizi duyar gibi oldum. Bunu şöyle açıklamak daha doğru olur: Kremin faydasını ölçmek için fiyatı doğru bir seçenek değildir. Cildimiz için en doğru krem yapısına uygun olan, içeriği doğal olandır.

Herhangi bir krem ciltte var olan ince çizgileri geçici olarak dolgunlaştırır, anlık nemlendirme hissi yaratır. İçeriği zengin ve doğal olan kremler kullanmaya dikkat edin. Zengin içerikten kastım; gliserin, shea yağı, argan yağı veya başka temel nemlendirici içeren günlük kremler***8230; Bu kremler sayesinde cilt kendi kendini onarmaya ve daha etkili beslenmeye başlar ve beslenen cilt her zaman daha dolgun görünür.

2-YÜZ VE BOYUN EGZERSİZLERİ YAPIN

***8220;Günde 5-10 dakikalık bir süreyi içeren egzersizlerle cildinizi canlandırmanız, hatlarını daha belirgin hale getirmeniz mümkün.***8221; diyor dermatologlar.

Bu egzersizler kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının sağlıklı olmadığı bir cilt, soluk görünür. Aynı zamanda bu bozukluk, kırışıklığın zeminini hazırlar. Düzenli sporun, vücuttaki kas oluşumunu sağlaması gibi, bilinçli kas antrenmanı da yüz kaslarını güçlendirir.


3-HER ZAMAN KORUYUCU KULLANIN

Sadece birkaç dakika içinde; UVA ışınları da, UVB ışınları gibi ciltte ciddi zararlara yol açabilmekte. UVB ışınları, yüksek enerji taşıyıp, güneş yanıklarına neden olan, UVA ışınları derinin derin tabakalarına ulaşıp, deride ciddi zararlar meydana getiren ışınlardır. Bu ışınlar cilt yanıklarına, erken yaşlanmaya, pigment lekelerine ve hatta kansere sebep olmaktadır. Bu nedenle evde yada işte, yılın 365 günü her zaman her yerde geniş spektrumlu bir koruyucu kullanmalısınız.

4-GÜZELLİK UYKUSUNA YATIN

Bunu gereksiz bir lüks olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak, saten dokulu bir yastık kılıfının üzerinde uyuyarak güzellik uykusu tabirini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Saten dokulu bir yastık kılıfı saçın matlaşmasını, karışıp şeklinin bozulmasını önler. Ayrıca saten yastık kılıfları ile uyunduğunda ciltte iz kalmaz ve zamanla kırışıklıklarda azalma olur.