Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  mirbotondrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Title
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  03.Şubat.2017
  Mesajlar
  12
  Konular
  1
  Aldığı Beğeni
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Güçlü Kadınların Dikkat Çekici Özellikleri

  Nedir bu güçlü kadın olmak söz öbeğinin anlamı? Herkesin dilindeki “güçlü kadın” ne yapar da güçlü kadın olur? Zorluklar karşısında sağlam durarak mı? Yalnızlıktan korkmayarak mı? Yoksa herkesin takdir ettiği bir işi yaparak mı? Biten ilişkisinin ardından dimdik ayakta durarak mı, yoksa ömrünü tek bir kişiye feda ederek mi? Sahiden! Güçlü kadınları diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?  Aslına bakarsanız; onlar ile diğerleri arasında kocaman mı kocaman, bariz mi bariz farklılıklar var. Çünkü bazı kadınlar, güçlü olmak deyiminin hakkını gerçekten layığıyla veriyorlar. Ya bu şekilde yetiştirildikleri için ya da hayat onları güçlenmeye zorladığı için sapasağlam durmayı başarıyorlar. Evet evet, güçlü kadınlarla alakalı farkına varmamız gereken ilk gerçek belki de bu durum! Anlayacağınız; onları mektepli ve alaylı olmak üzere iki farklı grupta inceleyebiliriz diyorum. Böylece bazı kadınların güçlerinin altındaki nedeni, nasılı ve niçini çok daha iyi anlayabiliriz.

  İlk olarak; mektepli güçlü kadınlardan bahsetmek istiyorum. Onlara mektepli demek istedim çünkü bu kadınlar çekirdekten yetişmişler. Daha küçüklükten düştükleri zaman tek başlarına kalkmaları gerektiğini öğrenmişler. Ufak yaşlarda mızmızlanmanın bir işe yaramadığı gerçeğini görmüşler. Ya aileleri onların güçlü çocuklar olarak yetişmelerini sağlamışlar ya da ailesizlik onları çelik gibi sağlamlaştırmış.

  Öte yandan; alaylılar ise “nasıl güçlü kadın olunur” sorunsalını düşe kalka, belki de ağlaya sızlaya öğrenmek durumunda kalmışlar. Tökezleyerek, tecrübe kazanarak veya hatalarından ders çıkarmayı öğrenerek o hayran olunası olgunluğa erişmişler. Ama sonunda kozasından kurtulup göklere doğru yükselmeyi başarmışlar. Diğer bir ifadeyle; güçlü kadın olmuşlar!

  Pek çok kişinin merak ettiği “nasıl güçlü kadın olunur” sorusunu yanıtladığımıza göre gelelim onları diğerlerinden ayıran belirgin özelliklere! Çünkü aranızdaki pek çok hemcinsimin güçlü kadın olmak istediğini biliyorum. Hatta bazılarınızın zaten yeteri kadar güçlüyken, zaten hayatla yeteri kadar iyi başa çıkabiliyorken daha fazla güçlenmek istediğinin farkındayım. Ve aranızdaki pek çok kadının da güçlü olduğu halde kendine haksızlık ettiğinden eminim. Yani öyle ya da böyle, bu listeye göz atmalısınız ve güçlü kadınların dikkat çekici özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız derim.

  İşte karşınızda güçlü kadınların dikkat çeken özellikleri:

  Hakkını Aramaktan Çekinmezler!  Güçlü kadınlar, haklarını aramaktan hiçbir zaman çekinmezler. Onlar diğer pek çok hemcinsimin yaptığı hatayı yapmazlar. Erkek egemenliği olan şu dünyanın klişe kurallarına hiçbir zaman boyun eğmezler. İster iş hayatında olsun isterse özel hayatta, kendilerine yapılan haksızlık karşısında seslerini de pençelerini de çıkarmaktan korkmazlar. Tamam, bazen bu özellikleri yüzünden sorun yaşarlar ama genellikle kazanan onlar olurlar.

  Sürekli Şikayet Etmezler!  Her şeyden şikayet eden mızmız kadınların tam tersine güçlü kadınlar serzenişten olabildiğince uzak dururlar. Çünkü onlar şikayet ederek bir şey elde edemeyeceklerini bilirler. Bunun onlara yalnızca zaman ve enerji kaybettireceğini ezberlemişlerdir bile. Bu nedenle de şikayet etmek yerine memnun olmadıkları durumu değiştirmeye çabalarlar. Ve genel olarak yapmak istedikleri değişiklik konusunda haklı çıkarlar. Zira sürekli şikayet eden insanlar hakkındaki gerçekler nelerdir adları gibi bilmektedirler!

  İstedikleri Her Şeyi Yaparlar!  Tamam, istedikleri her şey derken birazcık abartmış olabilirim. Ama eminim ki siz benim ne demek istediğimi gayet iyi anladınız. Mesela; güçlü kadınlar istedikleri işi yaparlar. Gerekiyorsa sevgilisine, gerekiyorsa eşine, gerekiyorsa da ailesine karşı çıkarak istedikleri yolu seçerler. Dışarı çıkmak istiyorsa çıkar, tatile gitmek istiyorsa gider, ilişkilerini bitirmek istiyorlarsa da bitirirler. Kısacası; onlar isteklerinin farkında olup onları gerçeğe dönüştürmek için gereken her yolu denerler.


  Yazının Devamı için Buraya Tıklayın!
  çağdaş70 bunu beğendin

 2. #2
  mirbotantayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Title
  Gelişen Üye
  Üyelik tarihi
  01.Ekim.2018
  Mesajlar
  59
  Konular
  0
  Aldığı Beğeni
  0
  Verdiği Beğeni
  0
  Her kadın güçlü olmalıdır açık ve net!

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •