Hakkari Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takım Kaptanı Fahri Güldal, 2012-2013 sezonunda 3. Lig Erkekler D Grubu’nda mücadele edeceklerini söyledi.

HAKKARİ - Voleybol alanında hep ilklere imza attıklarını ifade eden Fahri Güldal, 3. Lig’de mücadele etmenin kent adına bir ilk olduğu kaydetti.

Bütün maddi ve manevi imkansızlıklara rağmen bu yarışa Hakkarili gençlerle start almak istediklerini söyleyen Güldal, voleybolda profesyonelliğin ilk adımını attıklarını belirtti.


Güldal, “Bölgesel Lig’de mücadele ettiğimiz süre zarfında valiliğin desteği ile takım faaliyetlerini sürdürebildik. Fakat hedefimizin büyüdüğü ve bu süreçte profesyonel ligde daha ciddi destekler almamız gerekirken halen bize kucak açan bir kurum olmadı. Lige katılım bedeli ve lisans ücretlerinin tamamını şahsi yollardan temin ettik. Takımın bütün malzemesini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün hazırladığı ve Kalkınma Bakanlığı’nın finanse ettiği ‘Sporla Kardeşliğe Projesi’ kapsamında karşıladık. Doğu bölgesinde 11 ilin içinde 3 il bu ligde mücadele ediyor ve bu illerden biri de Hakkari’dir. Eğer biz bu zor şartlar altında sporu araç ve amaç edinerek bir sürü emekle hayallerimizi ve hedeflerimizi süsleyebiliyorsak külfeti çok az olan maddi ve manevi desteklerin bizden esirgenmemesini değerli büyüklerimden talep eder ve 4 Kasım Pazar günü saat 11.00 da evimizde Kars Kafkas Takımı ile oynayacağımız maça bütün halkımızı ve spor severlerin manevi destekleri için ve ilimizde ilk defa oynanacak profesyonel bir voleybol maçı için orada olmalarını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu. İHA