Haftalık dedikodu veya moda dergilerindeki ünlülere bakarak nasıl doğru giyineceğimizi öğrenmeye çalışırız. Yani diğer bir deyişle nasıl giyinmemiz gerektiği konusunda takıntılıyız. Aslında, kadınların gündelik yaşamlarında gözden kaçırdıkları ortak noktalar var. Yapacağınız birkaç basit düzenleme ile gardrobunuzu istediğiniz hale getirebilirsiniz.

1. Kendini koyvererek, kambur yürümek..

Teknik olarak bedeninizin genel duruşunun kıyafetlerinizle ilgisi yoktur ancak annenizin size her zaman söylediği gibi 'daha dik' yürürseniz daha iyi görünebilirsiniz. Dik durduğunuzda kıyafeti daha iyi taşır ve birkaç kilo zayıflamış gibi görünürsünüz. Başınızın üstünde kitap taşıyarak dik yürümeye çalışmak yerine, biraz midenizi içeri çekip omuzlarınızı biraz geriye doğru itmeniz yeterli.

2. Altınıza giydiğiniz şeyi önemsememek..
Kıyafetinizin altına ne giydiğiniz, görünüp görünmediği önemlidir. Özellikle göğüslerinizi dik gösterecek sütyen, kalçalarınızı kaldıracak iç çamaşırını tercih etmeniz önemli. Bunu yaparken abartıya kaçmamak, kıyafete uygun şekilde ayarlamak önemli. En iyisi birkaç tane iyi iç çamaşırı almanız..

3. Üzerinize tam olmayan kıyafetler almak..
Çoğu kadın birkaç lira daha az ödediği için üzerine tam olmayan kıyafetleri almaya eğilimlidir. Üzerinizde çok dar ya da bol durak kıyafetleri giymek rahatsız edici olabilir. Sonrası için değil hemen giymek için kıyafet alın.

4. Standartların dışına çıkamamak..
Sürekli kullandığınız kıyafetleri farklı seçeneklerle deneyin. Alışverişe çıkıp yeni kombinasyonlar denemekten çekinmeyin. Örneğin klasik ceket ile jean hoş olabilir. Moda varsa o zaman stil de vardır. Kendi stilinizi oluşturun. Mağazadan aldığınız modadır ama stil onları kıyafetlerinizle birleştirerek kendinize göre birşey ortaya koymaktır.

5. Moda kurmanı olmak..

Modanbın sunduğu herşey size uygun olmayabilir, sırf moda diye bazı kıyafetleri giymeniz doğru değil.
Moda olan şeylerden size uygun olanlarını özenle seçerek kendinize yakıştırmanız önemli. Unutmayın, tüm moda stilistleri size göre tasarlamıyor.

6. Yanlış uzunlukta etek giymek..

Her etek herkese yakışmaz. Büyüleyici bacaklarınız olsa bile nerede hangi eteği giyeceğiniz konusunda dikkatli olmalısınız. Kötü etek seçimleri en iyi bacakları daha kalın ve kısa gösterebilir.

7. Tesadüfen giyinmek..

Kıyafetinizi birgün önceden seçip ayarlayarak giyin. Sabah kalktığınızda tesadüfi olarak seçim yapıp çıkmayın. Bu sizi rüküş gösterir. Resmi olduğunuz kadar şık ve dikkat çekici de olmalısınız. Ayakkabınızdan çantanıza kadar uyumlu, temiz ve düzgün giyinmeniz sizi dikkat çekici yapar.

8. Aynı jeani farklı yüksek topuklu ayakkabılarla giymek..
Eğer sürekli aynı jean ile aynı ayakkabıları giyiyorsanız, mutlaka 2 çift jean daha almalısınız. Bir jeaninizi düz bir ayakkabı diğer jeaninizi yüksek topuklu ayakkabılarla giyebilirsiniz. Jeanlerinizin her yıkamadan sonra kısalıp kısalmadığına dikkat edin.

9. Çok fazla büyük çanta taşımak..

Moda tasarımcıları sizin dikkat çekici olmanız için elinden geleni yapıyor. Yine de büyük çanta taşımayı sevmiyorsanız veya sadece moda olduğu için taşıyorsanız vageçin. İhtiyacınız kadar boyutta, kıyafetinizle uyumlu, stilinizi yansıtan çanta taşımanız doğru olur.

10. Çok fazla aksesuar takmak..
Dışarı çıkmadan önce kıyafetinizi uygun bir aksesuarla tamamlayın. Ancak fazla bir eşarp, kalın bir kemer ya da mücevher konusunda aşırıya kaçıp kaçmadığınızı her zaman kontrol edin.

11. Dış görünüme uygun ayakkabı seçmemek..
Elbisenize göre ayakkabı seçin. Klasik bir kıyafetle klasik ayakkabı, spor bir kıyafetle spor ayakkabı tercih edin. Her zaman iş yerinizde değiştirebileceğiniz bir çift ayakkabınız olsun.

12. Değer verdiğiniz kıyafet ve mücevherlerinizi özel günler için saklamak..

En hoş kıyafetinizi ve mücevherlerinizi özel zamanlar için saklamanızı anlıyoruz ancak şimdilerde moda çabuk değişiyor. Birgün giyerim diye sevdiğiniz şeyleri saklamanız doğru değil.