Hiç utanmaya sıkılmaya gerek yok kızlar, çoğumuz sellilüitle savaş veriyoruz. Bazılarımız daha bu savaşa başlamadan kaybediyor, bazılarımız ise hırsla savaşıyor ve bu savaşın kazananları oluyor. Benimde bir çok uyguladığım yöntem var bunlardan biri Selülit çayı, işte tarifi;
Malzemeler;
Yarım çay kaşığı biberiye,
6-8 adet enginar yaprağı,
Yarım limon suyu,
4 su bardağı sıcak su.

Yapılışı: Sıcak su kaynamaya devam ederken ilk önce enginar yapraklarını suya koyuyoruz. Arkasından biberiye,limon suyu ilave ederek 2 dk kaynatıyoruz. Demlendikten sonra süzün ve içilmeye hazırdır. Bu karışım günde 3 kez sahah, öğle, akşam bir su bardağı içilmelidir. Aç yada toz fark etmiyor. Bu karışımı bir hafta yaparsanız hızlı değişimi, selülitleriniz görünmez hale geldiğini göreceksiniz. Daha etkili hale getirmek için Pilates ile birlikte yapmanızı öneriyorum.

Ünlü, ünsüz herkezin korkulu rüyası selülit kontrol altına alınabilinecek bir sağlık problemidir. Selülit derinin alt tabakasında oluşan yağ kütlelerinin, derinin dış yüzeyine yansıma ile oluşan pütür pütür kötü bir görüntüdür. Hızlı oluşmasını sağlayan etkenler; dengesiz beslenme, alkol, sigara ve sporsuz bir yaşamdır. Hızlı kilo alışverişi de buna etken olabilir. Günümüzde bir çok sistem selülit ile şavaşıyor. Bunlar Mezoterapi, Akapunktur, Lenf drenaj masajı, MLS ve Frekans tedavisi’ dir. Ben bunlardan Akapunktur, Lenf drenaj ve frekans tedavisini denedim. Akapuntur dışında diğer ikisinin çok faydalarını gördüm. Benim hayatımda Pilates çok önemli bir yer taşıyor, o sebebten dolayı selülit problemim normal bir bayana göre çok daha az. Pilates, günde 2 litre su içmek, bütün yemeklerde azda olsa acı biber kullanmak, soğuk duş almak ve mutlaka banyo kesesi kullanmanızı tavsiye ediyorum. Banyo sırasında ayak bileklerinden başlayarak yapılan dairesel hareketler, sert bir kese ile yapıldığında kan dolaşımını hızlandırır.