Jean pantolonunuzun içinde ince ve güzel görünmek istiyorsanız önereceğimiz yedi hareketi deneyin. Birkaç hafta sonra jean’inizin içinde kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Jean’in içinde yaşıyorsunuz ve hangi ortamda olursa olsun gece-gündüz bu giysinin sizi olağanüstü göstereceğinden eminsiniz. Kuşkusuz jean’lerimize harcadığımız çılgınca serveti dikkate aldığımızda bütün bakışları üzerimize çevirmek istememiz kadar makul bir şey olamaz. Ama bu da yüksek ve sıkı bir kalça incecik bir bel dümdüz bir karın ve düzgün bacaklara sahip olmamız anlamına gelir. Jean’leriniz içinde alımlı görünmek istiyorsanız size güzel bir haberimiz var: Bölgesel egzersiz yöntemi ile bu sorunlu bölgeleri gerçekten sıkılaştırıp istediğimiz şekle sokabiliriz. Ayrıca bu süreç içinde fazla kalorileri de yakabiliriz. Örneğin düşük belli jean’lerin kemer hizasının üstünden fırlayan o şişkinlik karın kaslarınızı geren kolay bir egzersizle yok edilebiliyor. Bunun için 5 ve 6 numaralı hareketleri haftada üç kez tekrarlayın. Bacaklar baldırlar ve kalçalar için yapılan egzersizleri yaparak göz açıp kapayıncaya kadar kendinizi rüyalarınızın jean’ine girivermiş bulacaksınız.
Bacaklar için:
Bu hareketler bacak kaslarınızı güçlendiriyor.


a►Kollarınız yanda ve avuçlarınız yerde sırt üstü yatın. Ayaklarınızı gevşetin ve bacaklarınızı yere 90 derece dik bir şekilde kaldırın.


b►Karnınızı gerin ve bacaklarınızı açabildiğiniz kadar açın (baldırlarınız acıyıncaya kadar). Sağ bacağınızı sol bacağınızın üzerinden daha sonra sol bacağınızı sağ bacağınızın üstünden atarken ayak parmaklarınızı ileriye doğru uzatın. Bacaklarınızı olabildiğince açın ve bacaklarınızı sağa sola yatırma hareketini 25-30 kez tekrarlayın.


c►Bacaklarınızı ve kollarınızı yana doğru açıp ayağa kalkın.


d►Sol bacağınızı olabildiğince dışarı doğru kaldırın. Bacağınızın arka tarafında gerginlik hissettiğinizde bir saniye kadar bacağınızı bu konumda tutun. Başlangıç pozisyonuna dönerek ayağınızı hiç yere değdirmeden 20 kez tekrarlayın. Daha sonra sağ bacağa geçerek hareketi yine 20 kez tekrarlayın.
Baldırlar:
Sıkı baldırlar için egzersize…


a►Kollarınız yanınızda ve avuçlarınız yerde sırt üstü yatın. Ayaklarınızı yerden kaldırmadan 90 derece bükün ve kalçanızı hafifçe kaldırın.


b►Ayaklarınıza yük bindirerek kalçanızı daha da yukarı kaldırın. Kalçanızı sıkarak sağ ayağınızı yerden kaldırın. Kalçanız yere 7-8 cm yaklaşıncaya kadar vücudunuzu indirin. Hareketi 20 kez tekrarlayın.


c►Ayaklarınız omuz hizasında açık ayakta durun. Sol ayağınızı 35 cm kadar geri çekerek çömelin. Sağ bacağınız yere paralel sağ diziniz yerden 3-5 cm yukarda kalmalı.


d►Sağ topuğunuza güç bindirerek sol ayağınızı başlangıç konumuna getirecek şekilde ağırlığınızı öne verin. Hareketi 10 kez tekrarlayın. Daha sonra bacak değiştirerek aynı hareketi 10 kez daha yapın
Kalçalar:
Jean içinde kalçanız sıkı gözüksün.


a►Bacaklarınız dik bir şekilde sırt üstü yatın. Avuçlarınız aşağıda kollarınız ise yanda yerde olsun.


b►Kalçanızı yukarı kaldırıp alt karın kaslarınızı sıkarak göğsünüze yaklaştırın ve dairesel biçimde hareket ettirin. Hareketi 15-20 kez tekrarlayın.


c►Kollarınız yerde avuçlarınız aşağıda yüz üstü yatın.


d►Dirseklerinizin ve ayak parmaklarınızın üstünde vücudunuzu kaldırın. Başınızdan ayak parmaklarınıza kadar vücudunuzu dümdüz tutarken karın kaslarınızı gerip 20 saniye bekleyin. Hareketi 5 kez tekrarlayın.
Dikleşin:
Duruşunuz dikleşsin ve jean içinde ince gözükün.


a►Dizleriniz bükülü ayaklarınız yerde oturma pozisyonunda ve kollarınızı ileri doğru açarken sırtınızı düz şekilde arkaya verin. Göbeğinizi kuvvetle içeri çekerek 45 dereceye kadar arkaya yaslanırken nefes verin.


b►Gövdenizi sağa çevirin. Sol kolunuzu ileri açık pozisyonda tutarken sağ kolunuzu eliniz sırtınıza değecek biçimde bükün. 2 saniye bekleyin. Hareketi 10 kez tekrarlayın daha sonra 10 kez sola dönerek yapın.
Jean satın alma rehberi
Jean pantolon satın alırken önünüze sunulan model çokluğundan serseme mi döndünüz? O zaman şimdi vereceğimiz önerilere kulak verin:

►Birçok jean deneyin: Satın almayı düşündüğünüz jean’in bir süre giydikten sonra esneyip esnemeyeceğini satıcıya sormayı unutmayın. Çünkü bazı jean’ler giyildikçe ve yıkandıkça esner.

►Beden çok önemli: Bazı kadınlar kendilerine bir beden küçük jean alarak kendilerini olduklarından şişman gösterirler. Bu nedenle şişman görünmek istemiyorsanız kendi bedeninize uygun olan jean’leri tercih edin.
Koyu renkleri tercih edin: Açık renk jean’ler bütün hatlarınızı belli eder. Koyu renk jean’ler ise vücut kusurlarınızı kapatarak sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Jean’lerin boyu ayakkabılarınızı botlarınızı örtecek kadar uzun olsun. Böylece bacaklarınız olduğundan daha uzun görünecektir.

alıntıdır.