Diş Teli Fiyatları ve Ortodonti Tedavi ÜcretleriDişlerde meydana gelen çapraşıklık ile ağız ve çene yapısında görülen sorunların tedavisi ile ilgilenen ortodonti hekimliğinde uygulanan tedavi yöntemleri, uzun süren ve emek isteyen aşamaları kapsamaktadır. Kullanılan ekipmanların maliyetleri neticesinde diş teli fiyatları da farklılık göstermektedir.
Sağlıklı ve özgür bir gülüşe, kusursuz ağız sağlığına kavuşmanıza imkan veren ortodonti fiyatları klinikten kliniğe değişmektedir. Diş teli fiyatları belirlenirken birçok faktör birlikte değerlendirilir. Diş teli fiyatlarını etkileyen bu faktörler:

Toplam tedavi süresi
Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı
Kullanılan malzemenin türü
Kullanılan malzemenin kalitesi
Hasta yaşı şeklinde derlenebilir.

Bazı kliniklerde SSK güvencesi olan hastalara indirim yapılırken genel olarak pahalı bir tedavi şeklinde adlandırılabilir. Ayrıca hastaya uygulanması gereken diğer tedavi yöntemlerinin ücretleri ile tedavinin aksama ve uzama durumları da diş teli fiyatları açısından belirleyici olabilir.Son teknolojik, kullanımı çok kolay ve birbiirnden farklı özelliklere sahip diş teli çeşitleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Metal Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları açısından en ekonomik olan elbette metal tellerdir. Geleneksel olarak adlandırılan metal diş telleri, hem hızlı tedavi sunması hem de ekonomik olması nedeniyle en çok tercih edilen brakettir. Her kliniğin kendine göre fiyat politikası olsa da metal diş teli fiyatları 1500 – 2500 dolar arasında değişebilir.

Bahsettiğimiz gibi hastanın diş ve çene yapısı ile uygulanacak diğer tedaviler, diş tel fiyatları üzerinde etkili olacaktır.
Şeffaf Diş Teli Fiyatları (Porselen Diş Telleri )

Son zamanlarda en çok tercih edilen diş telleri arasında yer alan porselen diş telleri, estetik kaygısı olan hastalar için kurtarıcı özelliğe sahiptir. Şeffaf diş teli fiyatları, metal diş teli fiyatlarına göre daha yüksektir. Kolay fark edilememesi ve zarif tasarımı nedeniyle yüksek olan şeffaf diş teli fiyatları ekonomik tedavi isteyenler için uygun olmayacaktır.

Damon Braket Fiyatları

Damon braketler ile kullanılan özel kilit detaylı mekanizma, diş tellerinin braket oluğu içine lastik ya da diş teli kullanılmadan bağlanmasını sağlar. Ark teller sayesinde de sürtünme kuvveti en aza indirilir ve ağız içinde tahriş oluşmaz. Bu nedenle metal tellere göre avantajlıdır. Kapaklı şekilde tasarlanan ve kullanılan malzeme açısından metal ve şeffaf tercih imkanı sunan damon diş teli fiyatları 2000 – 3000 dolar arasında değişiklik gösterebilir.Diş teli fiyatları ve ortodonti tedavi ücretleri, metal ve porselen tel arasındaki fiyat farkları ile şeffaf plaklar ve lingual tellerin maliyetleri.

Lingual Braket Fiyatları

Diş teli tedavisi fiyatları açısından en maliyetli yöntem olan lingual braketler, dişlerin arka yüzüne takılmaktadır. Görünmez oluşu, estetik kaygıları ortadan kaldırmaktadır. Klasik uygulamalara göre daha özenli uygulanması gereken lingual diş teli fiyatları; hastanın diş yapısına, seçilen telin türüne göre değişebilir. Braket fiyatları hakkında en doğru maliyeti hekiminiz size özel olarak belirleyecektir.

Şeffaf Diş Plağı Fiyatları

Şeffaf diş plakları her hastaya uygulanamasa da özel ve maliyetli bir tedavi yöntemidir. Şeffaf diş plağı fiyatları, plağın her hastaya özel olarak tasarlanmasından dolayı pahalıdır. Diş teli fiyatları, plaklara göre daha makul gelecektir.

Diş teli maliyeti ve tedavi aşamaları hakkında doktorunuzdan sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Her hastanın özel bir tedavi planı ve yöntemi olacağı için net rakamlar üzerinden konuşmak mümkün olmayacaktır. Kliniklerde 3000 TL ile 15000 TL arasında farklı fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Doğru bilgilendirme için hekiminizle görüşmeniz mantıklı olacaktır.

Kaynak: www.omerpolatdisklinigi.com