BİTLİS -
Bitlis'in Tatvan Belediyesi, Tatvanlı vatandaşların hizmetinde kullanılmak üzere 6 yeni araç daha satın aldı.

Satın alınan araçların halka tanıtılması amacıyla, Tatvan Otogar mevkiinden sirenler ve korna eşliğinde Fuar alanına kadar tanıtım amaçlı geçiş düzenlendi. Yaklaşık 1 saat süren tanıtım geçişinin ardından araçlar Tatvan Belediyesine ait araç parkına çekildi.

Makamında gazetecilere açıklamada bulunan Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, son olarak alınan 6 araçla birlikte son 2 yılda alınan araç sayısının 17’ye ulaştığını söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana Tatvan Belediyesi’ne kazandırılan araçların değerini 2 Milyon 250 Bin TL olarak açıklayan Başkan Ok, yeni alınan araçlar arasında, 1 Cenaze Aracı, 1 Et Taşıma Aracı, 1 Süpürge aracı, 1 Tam donanımlı itfaiye aracı, 1 Sivil savunma aracı ve 1 Ambulans olduğunu belirtti.

Tatvan Belediyesi olarak Tatvanlı vatandaşların hizmetinde olduklarına vurgu yapan Başkan Abdullah Ok, “Bu gün almış olduğumuz 6 yeni araç şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Tatvanlı vatandaşların hizmetinde kullanılacaktır. Tatvan ilçemiz için Demokrasi, saygı ve sevgi çerçevesinde bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Bununla beraber yaptığımız bütün faaliyetlerimiz belediyemiz şahsında bütün Tatvan Halkına faydası dokunacaktır. Bundan sonrada halka mal olacak kalıcı işleri yapmaya devam edeceğiz.Şimdiye kadar yapılan hizmetler bundan sonraki süreçte de artarak devam edecektir” dedi.