Geçenlerde bir haberde izledim,paylaşayım dedim. Zaten çoğunuz haberlerde duymuşsunuzdur.

Einsten bir sözünü söylediler haberde,gerçekten adam bu günleri hayal etmiş.
Demiş ki; 3.dünya savaşının hangi üstün silahla yapılacağını bilemem ama 4. dünya savaşının taşla okla yapılacağını biliyorum.3.Dünya savaşında kullanılmasına kesin gözüyle bakılan bu elektromanyetik füzeler 1000 metre yüksekte patlatılıyor, 500 km çapında bir eyaleti yada şehirlerin tüm iletişim ve elektrik ağını kapatıyor.Bütün şehir veya şehirlerin elektrik akımı kesiliyor.Tam bir savaş ürünü.....
Bu silah; Elektro Manyetik Darbe Şoku veren bir silahtır.Havada patladıktan sonra tüm iletişim,radar,elektronik ve elektrik tabanlı tüm dijital sistemlerini çökertiyor. Jeneratör sistemleri dahi duruyor. Kalanlar barutlu silahlar, bazı elektriğe veya şarja ihtiyaç duymayan yeni teknolojik silahlar ve içten yanmalı motorlar haricinde herşey duruyor.
Üzerinde patladığı ülke karanlığa gömülüyor ve savaş yapamayacak duruma geliyorsunuz.Hiç bir savaş aracı çalışmıyor.Radarlar çalışmıyor,anlayacağınız herşey devre dışı kalıyor. Bu füze ayrıca radyoaktif kirlenmeye de sebep oluyor.Bu bomba patlayınca herşey kısa bir zaman içinde olup bitiyor. Gökgürültüsü gibi olacakmış. Büyük ihtimalle bu sesi bir şimşek veya yıldırım sanacak millet. Ama hadi elektrik gelsinde bir ageof yapalım derken, aslında ülke en az 200 yıl geriye gidecek,gerçek ageof o zaman başlıyor. Sonra elektriğin henüz keşfedilmediği dönemlere geri döneceğiz.
Televizyonlar, Radyolar, Bilgisayarlar, MP3'ler, Akülü ve jeneratörlü aletler, arabalar uçaklar gemiler yani aklınıza ne gelirse,tüm eletrikli aletler, araçlar devre dışı kalacak. Revolution dizisinde olanların hepsi gerçekleşecek. Bu diziyi takip edenler bilir neyi kastettiğimi, çeteler mafyalar kol gezecek,insanlar her kafadan ses çıktığı için çok kolay kavgalar ve tartışmalar olacak,birbiri ile çatışacak hale gelecek. Hele 2.sınıf veya 3.sınıf bir ülkeyse vah haline..... Orta çağdan kalma bir medeniyet yeniden hakim olacak yani Eski romadan daha çağ dışı olacaksınız. Yangınlar çıkacak,söndüremeyeceksiniz,herşey kül olana kadar..... en küçük sağlam birşey kalmayana dek. Tüm makineler bir daha çalışmamak üzere kapanacak.

Burada iki seçenek var. Bu füzeye yerleştirilecek maddenin nasıl etki yaratmasını ayarlayan sistem parçacığı;
1-Ya iletişim ve elektro elektromanyetik herşeyi kasıp kovurup yakacak sistem parçacığı, tamamen yok etmek amacıyla üretilen füze

2-Yada iletişim ve elektro elektromayetik herşeyi kapatan sistem parçacığı,sadece bu füzenin özelliği başka bir anti füze ile kapanan sistemi geri getiren sistem parçacığı olacakmış. Ya Amerikanın dediklerini ve belgeleri sonsuz yıllarca imzalar,elektrikleri geri getirir yada yok olmaya yüz tutar ve bir devlet daha tarihe gömülür.Berbat bir durum,Bu sistem elinde yoksa 10.sınıf ülke olursun.
Yani ORTA ÇAĞ!..

Bu sırada insanlara birşey olmayacak ama insanlık 200 yıl geriye gitmiş olacak. Neredeyse etrafımızdaki her şeyin elektrikle çalıştığı bir çağda bunu düşünürsek, böyle bir füze hangi ülkeye atılırsa ülke için son olabilir ve herşeyi yokedebilir.
Tek bir damla kan akmadan tüm bir kenti yerle bir edecek mükemmel bir silah ElektroManyetik Füze olacak!..