Dünya çapında yapılan bir ankette bizleri de ilgilendiren ilginç sonuçlar çıktı. Katılımcılara sorulan iki ana soru, dünyanın sonunun ne zaman geleceği ve 2012'de geleceğine olan inançlarıydı.

Ankete göre dünyanın sonunun yakın olduğuna ve bunun da kendi yaşamları sırasında gerçekleşeceğine inanların arasında Türkler ve Amerikalılar başı çekiyor. Türklerin ve Amerikalıların %22'si buna inanırken, Güney Afrikalıların %21'i, Arjantinli ve Meksikalıların %19'u inanıyor.

2012'de dünyanın sonunun geleceğine inananlar arasında Türkler %13'le yine ilk sıralarda bulunuyordu. Çinliler %20 ile 2012 kıyametine inanlar arasında başı çekiyordu. Türklerle aynı oranda inanan Ruslar, Meksikalılar ve Güney Koreliler de listenin başlarında yer alıyordu.


Dünyanın sonunun ne şekilde geleceği sorusuna en çok verilen cevaplar %64 ile büyük bir deprem, %63 ile büyük bir kasırga, %55 ile terörist saldırısı, %51 ile finansal çöküş, %37 ile büyük çapta karanlık (elektrik kesintisi), %29 ile süper virüs ve %14 ile nükleer çöküş.