YENGEÇ BURCU KÜNYESİ (22 HAZİRAN- 22 TEMMUZ)

Elementi : Su
Özelliği : Çok duygusal
Yönetici Gezegeni : Ay
****li : Gümüş
Uğurlu Günü : Pazartesi
Uğurlu Sayısı : 2
Uğurlu Taşları : Yakut, aytaşı
Renkleri : Beyaz, Gümüş, Gri, Violet, İnci Beyazı, Pastel
En Belirli Özelliği : Sadakat
En Büyük İdeali : Maddi güven
En Büyük Hatası : Dikkatsizlik
En Büyük Arzusu : Toplumda yükselmek
En Büyük Yeteneği : Güzel konuşma becerisi

YENGEÇ BURCU KADINI
Biraz çılgın, biraz üzgün ve olağanüstü hayallerle doludur Yengeç Kadınları... Evet, Yengeç Kadınlarını tanımlamaya böyle başlamak mümkün. Tabii bu arada en büyük erdeminin sabır olduğunu söylemeden geçmeyeceğim. Ancak, kendisini üzüntüye kaptırdığı zaman hemen harekete geçmeli, onu kendisinden uzaklaştırmanın bir yolunu bulmalısınız. Yoksa öylesine derin bir biçimde içine kapanabilir ki... İşte bu noktaya gelmeden onu yakalamaya çalışmalısınız.

Bebek gibi üzerine düşülmesinden hoşlanan bir tarafı vardır. Sevdikleri tarafından şımartılma arzuları duyar. Hatta bu isteği Yengeç Kadının yapısında taa derinlere kök salmış gibidir. Onu azıcık şımartarak inanılmaz ölçüde sevgisini alabilirsiniz. Size bütün benliği ile sevgisini sunacaktır.

Yengeç kızlarının sevdikleri için yapabileceği kahramanlık derecesinde fedakârlıklarının sonu yokmuş gibi görünür. Hatta içinden çıkılmaz durumlar içine girseniz bile o sizi asla yüzüstü bırakmayacaktır. Hiçbir şey onu sevdiğinden ayrı tutamaz.

Yengeç Burcu biliyorsunuz annelik duygularını yönetir. Çocuklarından biri hapşıracak olsa hemen yatağa atıp ilaç, sıcak çay, tavuk suyuyla besler ve onu şımartır. Üstelik bu tutumu sadece çocuklarına yönelik değildir. Eşi, ailesi, sevdiğine karşı da büyük bir sevecenlik ve şefkatle yaklaşır.

Yengeç Kızlarının mutfakla arası son derece iyidir. Şayet midenize düşkünseniz bir Yengeç Kızına âşık olup evlenmek sizin için bir şans sayılabilir.

(Kaynak: Vasto Spazioso)

YENGEÇ BURCU VE MODA

Yengeçler genellikle kendi ruh haline göre giyinirler ve bu özellikleri sebebiyle onları her tarzda görmek mümkündür.

Vintage tarza sahip kıyafetlere ve aksesuarlara büyük hayranlıkları vardır.

Renk olarak genelde açık renkleri tercih ederler ve onları beyaz, gümüş, gri, violet, inci beyazı ve pasteller içinde görmek mümkündür ki onlara ve duygusal doğalarına en çok yakışan renklerdir bunlar.

İşlemeleri desenler, vintage, feminen kıyafetler, maxi etek ve elbiseler onların tarzını fazlasıyla yansıtır.

YENGEÇ ÜNLÜLERİ
Sezen Aksu, Türkan Şoray, Deniz Seki, Aşkın Nur Yengi, Müjde Ar, Pınar Altuğ

Lindsay Lohan, Selena Gomez, Gisele Bundchen, Diane Kruger, Merly Streep, Liv Tyler