Arama motorlarını yönetmeGoogle Chrome, tarayıcı penceresinin üzerindeki adres çubuğunu kullanarak (aynı zamanda çok amaçlı adres çubuğu olarak da adlandırılır) Web üzerinde doğrudan arama yapmanıza olanak sağlar. Siz arama terimlerini adres çubuğuna yazarken Google gibi bir arama motorundan gelen arama sonuçları otomatik olarak döndürülecektir. Adres çubuğunun varsayılan olarak kullanması gereken arama motorunu belirleyebilirsiniz.
Varsayılan arama motorunuzu ayarlama

Adres çubuğunuz arama sonuçlarını döndürmek için varsayılan olarak Google'ı kullanır, ancak bunun yerine başka bir arama motoru kullanmayı seçebilirsiniz.
 1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü tıklayın.
 2. Ayarlar'ı seçin ve "Arama" bölümünü bulun.
 3. Kullanmak istediğiniz arama motorunu menüden seçin. Kullanmak istediğiniz arama motoru menüde görüntülenmiyorsa Arama motorlarını yönet'i tıklayın.
 4. Açılan Arama Motorları iletişim penceresinde, kullanmak istediğiniz arama motorunu listeden seçin.
 5. Satırın sonunda görünen Varsayılan yap düğmesini tıklayın. Düğmeyi görmüyor musunuz? URL'leri düzenlemeniz gerekebilir. Arama motorunu ayarlamayla ilgili ayrıntılar için aşağıya bakın.
Kullanmak istediğiniz arama motoru bu listede bulunmuyorsa, yeni bir arama motoru seçeneği olarak eklemek için gereken adımlar aşağıdadır.
Arama motorlarını ekleme, düzenleme veya kaldırma

Google Chrome, Web'e göz atarken karşılaştığınız arama motorlarının listesini otomatik olarak kaydeder. Örneğin, http://www.youtube.com adresini ziyaret ederseniz, tarayıcı YouTube arama motorunu otomatik olarak algılar ve erişebileceğiniz arama motorları listesine ekler. Böylece siteyi ziyaret etmeye bile gerek kalmadan adres çubuğunu kullanarak doğrudan YouTube içinde arama yapabilirsiniz.
Tarayıcınızdaki arama motorlarını el ile eklemek, düzenlemek veya kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın.
 1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü tıklayın.
 2. Ayarlar'ı seçin ve "Arama" bölümünü bulun.
 3. Arama Motorlarını Yönet'i tıklayın.
  • Arama motoru ekleme: İletişim kutusunun en altına gidin ve arama motorunu ayarlamak için gerekli alanları doldurun.
  • Arama motorunu düzenleme: Arama motorunu listeden seçin ve değiştirmek istediğiniz alanı tıklayın.
  • Arama motorunu kaldırma: Arama motorunu seçin ve satırın sonunda görünen x işaretini tıklayın.