Çekim ne zaman elime geçer?
Yayıncıların, çeklerini, gönderme tarihinden itibaren 2-4 hafta içinde alacaklarını tahmin ediyoruz, ancak bölgenizdeki posta hizmetine bağlı olarak bu daha uzun sürebilir.

Aynı zamanda, çeklerinizin hızlı bir şekilde teslim edilmesi için Güvenli Ekspres Teslimat seçeneğini de sunuyoruz. Güvenli Ekspres Teslimatın yapılması genellikle 5-7 gün sürer.

Ödemenin yapıldığı tarihten 60 gün sonra, bir çekin yeniden düzenlenmesini isteyebilirsiniz. Örneğin, 27 Mart tarihinde düzenlenmiş bir çekin yeniden düzenlenmesini istemek için bize 27 Mayıs tarihinde veya daha sonra yazabilirsiniz. Çeklerinizi güvenli teslimat yoluyla alıyorsanız, ödemenizin yapıldığı tarihten sonraki ayın 5'inde yeniden düzenleme isteği gönderebilirsiniz. Yukarıdaki örnekte, 5 Nisan'dan sonra bir yeniden düzenleme isteği gönderebilirsiniz.

Yeniden düzenleme isteği göndermeyle ilgili talimatları görüntüleyin.

Bölgenizdeki yayıncıların çeklerini almalarının genellikle ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorsanız, AdSense Yardım Forumu'nu ziyaret edebilirsiniz. AdSense yayıncıları, soru sorabileceğiniz ve ödemeleri almayla ilgili cevapları arayabileceğiniz veya bunlara göz atabileceğiniz bu forumda bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Kod:
http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=tr&answer=12647