Bilindiği gibi Adsense'de zaten İngilizce içeriğe göre onlarca kat daha az kazandıran Türkçe içerik son 1 yılı aşkındır tamamen sona erme noktasına ulaşmış durumda. İngilizce içeriğe (hedef ziyaretçi ile) 1 tıka 2-3 dolar alınırken Türkçe içerikte maalesef 10 tıka 15-20 cente ulaşılamıyor çoğu zaman.

Ben de İngilizce öğreniyorum o zaman bi yerlerden başlayayım diyerek (geç bile kaldım) İngilizce siteler açmaya başladım. Umarım iyi yerlere gelirler ve iyide kazandırırlar. Adsense kullanıcıları da kazançlardan yakındıkları için İngilizce site açmak istiyorlar. Ben de Adsense kullanıcıları için güzel bir e-kitap hazırladım.

E-kitabın içeriği:

- Tam 100 adet yüksek kazanç sağlayan İngilizce kelime,
- Adsende'den hangi dilde site açarsanız açın daha fazla kazanmanız için birkaç satır ipucu,
- Blogger kullanıcılarını çok sevindirecek harika bir tema. (İsmi farklı ama ben darphane teması adını verdim)

Blogger kullanıcıları normalde 100 ziyaretçiye 10 tık alırken kitabın yanında verdiğim tema sayesinde 100 ziyaretçiye 30-90 arası tık alabilirler. 30-90 arasındaki fark size ve ziyaretçinize bağlı ancak benim kendi denemelerimde 8 gösterime 6 tık getirmişti. Eminim ki temayı çok beğeneceksiniz. Alacağınız dosyanın içinde reklamları nereye ekleyeceğinizi, hangi renk kodlarını kullanacağınızı vs. resimli anlattım.

Kitabın bedeli sadece 5 TL dir. Daha basit kitaplar yabancı piyasada kaça satılıyor siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.

Bu e-kitaba İngilizce site açıp Adsense'den yüksek rakamlar kazanmak isteyenlerin başucu kitabı diyebilirim.

Madem o kadar kazandırıyor ben kitabı niye satıyorum, kelimeleri kendim niye kullanmıyorum?

- Tabikide kimse kendi kazandığı bilgileri başkalarına veripte kazancından olmak istemez. İngilizce Adsense için çok büyük bir pasta ve ben kendime bu pastadan farklı kelimeler seçerek siteler yaptım. Size kendi seçtiklerim dışında çok kazandıran kelimeler veriyorum. Olay bundan ibaret.

Her kelimenin Sktool, Adwords kelime aracı ve Keyword Country değerlerini kitapta ayrı ayrı belirttim. Böylece yoğunlaşacağınız kelimeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olacaksınız. (- işareti gördüğünüz karşılıklarda o platformda o kelimenin değerinin belirlenmediği belirtiliyor)

(Belirtilen değerler reklamveren kelime rekabet değerleridir)

Ücret: Herkes kazansın diye sadece 5 TL / 20 Turkcell kontör